Topbar jagtgruppen.dk

Velkommen til Nordisktrap hjemmeside. Officielle webside of Nordisktrap.dk

Menu nordisktrap.dk

07-05-2019
2 online !

 

 

RANGLISTE
2018/19
 
 
OPDATERET

07 maj 2019

HERRE SENIOR, OLDBOYS, VETERAN & SUPER VETERAN.

RANGLISTE KVALIFIKATION TIL LANDSHOLDET

Det er bedste resultat fra DGP eller DM der tages med i LH.  = (Gen.S + DGP/DM)

Ud fra bedste samlet resultat (LH) udtages landsholdet.

Rød = resultatkvalifikations resultat.

 

NR KL NAVN KLUB KVAL KVAL KVAL GP Gen.S DGP DM TOTAL LH
1 S Per Andersen MSK 97 96 96 144 108,25     433 108,25
2 V Rene Hansen MSK 95 94 97 140 106,50     426 106,50
3 S Sigurd Løgkær LSF 96 96 92 139 105,75     423 105,75
4 O Kuno Danielsen MSK 94 94 92 142 105,50     422 105,50
5 O Jimmy Nielsen Havndal 93 97 91 139 105,00     420 105,00
6 S Kasper Nielsen Havndal 93 92 94 140 104,75     419 104,75
7 S Kurt Koed Tiset 91 91 94 142 104,50     418 104,50
8 V Eli Nielsen Havndal 93 90 94 141 104,50     418 104,50
9 V Evald Nygaard TCG 97 93 94 134 104,50     418 104,50
10 O Klaus Frostholm TCG 88 91 95 140 103,50     414 103,50
11 O Jens Ejner Sørensen EFF 93 94 92 135 103,50     414 103,50
12 S Martin Lange FFF 92 92 91 138 103,25     413 103,25
13 O Heinrich Larsen Tiset 93 93 92 135 103,25     413 103,25
14 O Jess Bo Nielsen FFF 76 95 94 143 102,00     408 102,00
15 S Michael Iversen ÅFF 94 86 88 140 102,00     408 102,00
16 S Thomas Fogh MSK 92 90 91 131 101,00     404 101,00
17 V Allan Kjær ÅFF 86 88 89 138 100,25     401 100,25
18 SV Johan Hansen Viborg 91 88 88 133 100,00     400 100,00
19 O John Starup TCG 88 85 88 133 98,50     394 98,50
20 O Bjarne Kristensen EFF 88 87 84 134 98,25     393 98,25
21 V Kai Nielsen FFF 87 88 89 128 98,00     392 98,00
22 S Peter Jensen EFF 89 86 85 131 97,75     391 97,75
23 V Johnny Mogensen Langå 78 85 87 132 95,50     382 95,50
24 V Per Jensen ÅFF 84 85 84 125 94,50     378 94,50
25 O Flemming Bakkegaard EFF 85 71 89 128 93,25     373 93,25
26 V Ole Rosenberg Tiset 81 86 75 130 93,00     372 93,00
27 O Vagn Nielsen GFF 81 82 80 122 91,25     365 91,25
28 S Michael Bang Pedersen MSK 91 86 36 132 86,25     345 86,25
29 S Dennis Viking EFF 73 85 74 111 85,75     343 85,75
30 SV Ebbe Hansen NKFF 72 74 76 111 83,25     333 83,25
31 S Nicklas Danner MSK 71 65 77 111 81,00     324 81,00
32 O Frank Nielsen GFF 71 75 67 99 78,00     312 78,00
33 O Peter Terkelsen MSK 88 89   128 101,67     305 101,67
34 O Lars Bjørnhardt EFF 72 69 65 97 75,75     303 75,75
35 O Jan Sørensen GFF 80 83   124 95,67     287 95,67
36 S Allan Nielsen ÅFF 82 79   121 94,00     282 94,00
37 S Bjørn Danielsen MSK 32 58 62 95 61,75     247 61,75
38 O Hans Henrik Løgkær LSF 85     130 107,50     215 107,50
39 S Rene Rudolph Tiset 72     111 91,50     183 91,50
40 O Jan Bruus Frederiksen FFF 89 89     89,00     178 89,00
41 S Søren Martens Tiset 79 86     82,50     165 82,50
42 O Steffen Thomsen KFK 88 74     81,00     162 81,00
43 S Nichlas Lykkegaard GFF 62 83     72,50     145 72,50
44 S Kenneth Mikkelsen EFF 62 80     71,00     142 71,00
45 S Tonny Månsson Greve 54 66     60,00     120 60,00
46 S Snders Haagensen MSK 45     62 53,50     107 53,50
47 S Andreas Hummelmose KFK 76       76,00     76 76,00
48 O Torben Kern HFK 65       65,00     65 65,00
49 O Palle Thomsen   49       49,00     49 49,00
50 V Svend Erik Mortensen HFK 42       42,00     42 42,00

 

 
DAMER
NR KL NAVN KLUB KVAL KVAL KVAL GP Gen.S DGP DM TOTAL LH
1 D Gitte Nielsen Tiset 74 78 78 118 87,00     348 87,00
2 D Søs Haynes GFF 78 82 73 115 87,00     348 87,00
3 D Lisbeth Thorup LSF 77 75 77 114 85,75     343 85,75
4 D Karin Gydesen KFK 71 70 75 111 81,75     327 81,75
5 D Ida Lundgaard EFF 58 71 73 108 77,50     310 77,50
6 D Rose-Marie Sørensen EFF 62 59 56 90 66,75     267 66,75
7 D Trine Bøgelund KFK 50 66   103 73,00     219 73,00
8 D Charlotte Fie Jensen EFF 37 21 38 21 29,25     117 29,25
9 D Pernille Petersen MSK 75       75,00     75 75,00

 

 
JUNIOR
NR KL NAVN KLUB KVAL KVAL KVAL GP Gen.S DGP DM TOTAL LH
1 J Niklas Månsson Greve 43 63 65 96 66,75     267 66,75
2 J Emil D. Kristensen TCG 81       81,00     81 81,00
3 J Jonas Bøgelund KFK 50       50,00     50 50,00

 

 
RESULTATKVALIFIKATION 2019
  1   2   3   4   5  
Skytte RES Sted RES Sted RES Sted RES Sted RES Sted
SENIOR = 96                    
Per Andersen 96 Greve 97 Odense 96 Herning        
Sigurd Løgkær 96 Odense 96 Herning            
                     
                     
OLDBOYS = 95                    
Jimmy Nielsen 97 Horsens                
Klaus Frostholm 95 Grindsted                
Jess Bo Nielsen 95 Odense                
                     
                     
VETERAN = 93                    
Rene Hansen 95 Greve 93 Grindsted 94 Horsens 97 Odense 94 Herning
Eli Nielsen 94 Horsens 93 Grindsted            
Evald Nygaard 94 Grindsted 97 Herning            
                     
                     
Junior = 92                    
                     
                     
                     
                     
DAMER = 88                    
                     
                     
                     
                     

 

 
OPDATERET
DM HOLD TURNERINGEN 2018-19  RANGLISTEN

 

KOMMER SNART
 
 

Hent Rangliste 2007/2008 i Adobe Acrobat format

 

Bund