Topbar jagtgruppen.dk

Velkommen til Nordisktrap hjemmeside. Officielle webside of Nordisktrap.dk

Menu nordisktrap.dk

13-12-2017
online !

 

 

RANGLISTE
2017/18
 
 
OPDATERET

12 december 2017

HERRE SENIOR, OLDBOYS, VETERAN & SUPER VETERAN.

RANGLISTE KVALIFIKATION TIL LANDSHOLDET

Det er bedste resultat fra DGP eller DM der tages med i LH.  = (Gen.S + DGP/DM)

Ud fra bedste samlet resultat (LH) udtages landsholdet.

Rød = resultatkvalifikations resultat.

 

NR KL NAVN KLUB KVAL KVAL KVAL GP Gen.S DGP DM TOTAL LH
1 S Per Andersn GFF 96 97 98 146 109,25     437 109,25
2 O Rene Hansen GFF 94 95 97 143 107,25     429 107,25
3 S Kurt Koed Tiset 91 95 94 143 105,75     423 105,75
4 O Kuno Danielsen MSK 93 93 92 139 104,25     417 104,25
5 O Heinrich Larsen Tiset 86 96 90 139 102,75     411 102,75
6 S Richard Nielsen Tiset 87 90 92 136 101,25     405 101,25
7 SV Johan Hansen LSF 92 90 87 136 101,25     405 101,25
8 V Evald Nygaard TCG 91 92 83 137 100,75     403 100,75
9 O Kai Nielsen FFF 87 94 80 138 99,75     399 99,75
10 O John Starup TCG 85 91 88 133 99,25     397 99,25
11 SV Ebbe Hansen NKF 84 86 80 112 90,50     362 90,50
12 V Eli Nielsen Havndal 98 97   146 113,67     341 113,67
13 S Kasper Nielsen Havndal 94 91   142 109,00     327 109,00
14 S Thomas Fogh GFF 91 92   139 107,33     322 107,33
15 O Jimmy Nielsen Havndal 89 91   139 106,33     319 106,33
16 O Frank Nielsen GFF 72 69 71 106 79,50     318 79,50
17 SV Bent Ørskov Viborg 88 81   132 100,33     301 100,33
18 V Jan Madsen Esbjerg 86 83   126 98,33     295 98,33
19 S Mathias L. Mikkelsen Havndal 95     144 119,50     239 119,50
20 S Klaus Frostholm TCG 95     141 118,00     236 118,00
21 S Kim B. Christensen Havndal 92     142 117,00     234 117,00
22 S Martin Lange FFF 93     138 115,50     231 115,50
23 S Michael Iversen Ålborg 90     137 113,50     227 113,50
24 S Allan Nielsen Ålborg 86     125 105,50     211 105,50
25 S Jesper Jacobsen Ålborg 78     118 98,00     196 98,00
26 O Jess Bo Nielsen FFF 92 91     91,50     183 91,50
27 O Benny Povlsen TCG 74     105 89,50     179 89,50
28 S Michael Bang Pedersen MSK 96 82     89,00     178 89,00
29 V Gunni Rasmussen HFK 66     102 84,00     168 84,00
30 S Jan Sørensen GFF 78 82     80,00     160 80,00
31 S Pau Fisker MSK 92       92,00     92 92,00
32 S Bekir Golcuk GFF 84       84,00     84 84,00
33 S Steffen Thomsen KFK 82       82,00     82 82,00
34 S Lars Bøgelund KFK 69       69,00     69 69,00

 

 
DAMER
NR KL NAVN KLUB KVAL KVAL KVAL GP Gen.S DGP DM TOTAL LH
1 D Rie Hedelund FFF 88 88 90 132 99,50     398 99,50
2 D Søs Haynes GFF 81 89 82 131 95,75     383 95,75
3 D Lisbeth Thorup LSF 83 81 73 124 90,25     361 90,25
4 D Gitte Nielsen Tiset 67 72 68 108 78,75     315 78,75
5 D Trine Bøgelund KFK 61 72 63 106 75,50     302 75,50
6 D June Hansen LSF 84 85   131 100,00     300 100,00
7 D Charlotte Madsen Esbjerg 82 92   124 99,33     298 99,33
8 D Pernille Petersen MSK 72     112 92,00     184 92,00
9 D Anya Phonwut GFF 49 53   77 59,67     179 59,67
10 D Lotte Hoff Ålborg 69     106 87,50     175 87,50
11 D Monica Sørensen Havndal 74     100 87,00     174 87,00
12 D Cecilie S. Jensen GFF 60     98 79,00     158 79,00
  D     0       0,00     0 0,00

 

 
JUNIOR
NR KL NAVN KLUB KVAL KVAL KVAL GP Gen.S DGP DM TOTAL LH
1 J Nichlas Lykkegaard GFF 83 82 92 124 95,25     381 95,25
2 J Andreas Humlemose GFF 85 86 79   83,33     250 83,33
3 J Emil D. Kristensen TCG 74     113 93,50     187 93,50
4 J Jonas Bøgelund KFK 52       52,00     52 52,00

 

 
RESULTATKVALIFIKATION 2018 OPDATERET 13-12-17
  1   2   3   4   5  
Skytte RES Sted RES Sted RES Sted RES Sted RES Sted
SENIOR = 96                    
Per Andersden 97 Grindsted 96 Greve            
Michael Pedersen 96 Greve                
                     
                     
OLDBOYS = 95                    
Heinrich Larsen 96 Grindsted                
Klaus Frostholm 95 Grindsted                
Rene Hansen 95 Grindsted 97 Greve            
                     
                     
VETERAN = 93                    
Eli Nielsen 98 Grindsted 97 Horsens            
                     
                     
                     
                     
Junior = 92                    
Nichlas Lykkegaard 92 Greve                
                     
                     
                     
DAMER = 88                    
Rie Hedelund 88 Greve 88 Grindsted            
Søs Haynes 89 Grindsted                
Charlotte Madsen 92 Greve                
                     

 

 
OPDATERET
DM HOLD TURNERINGEN 2017-18  RANGLISTEN
    1 2 3 4 5 6 7 8  
  Sted Grindsted Horsens              
  Dato 9.9.17 8.10.17              
  HOLD Resultat Resultat Resultat Resultat Resultat Resultat Resultat Resultat  
1 Havndal 1 432 423             855
2 Tiset 1 417 415             832
3 GFF 1 428 250             678
4 Langå 1 260 250             510
5 TCG 1 411               411
6 FFF 1 408               408
7 Ålborg 1 380               380
8 Havndal 2 374               374
9 GFF 2 306               306
10 MSK 1 250               250
11 Esbjerg   250             250
12 GFF 3 218               218

 

 
 
 

Hent Rangliste 2007/2008 i Adobe Acrobat format

 

Bund